Image
Image
Image
Image

Aktualności

Rozpoczął się Puchar Polski do lat 8!

Po zakończonych zawodach do lat 6 i 7, rozpoczął się Puchar Polski do lat 8. Ruszyli! Już za kilka dni poznamy nowych Mistrzów!

Na otwarciu turnieju była obecna dyrektor ośrodka Orle Gniazdo, w którym grają nasi młodzi zawodnicy, Beata Rakszawski, vice prezes Polskiego Związku Szachowego Maciej Cybulski oraz dyrektor turnieju, vice prezydent FIDE Łukasz Turlej. Goście krótko i serdecznie dodali otuchy dzieciom i partie ruszyły!

 puchar8-1.jpg

Goście specjalni: (od lewej) Łukasz Turlej, Beata Rakszawski i Maciej Cybulski.

Turniej rozgrywany jest na dystansie 9 rund i zawodnicy mają na rozegranie partii 60min + 30 sekund za każdy ruch.

W grupie chłopców mamy 72 zawodników i 6 z nich już może pochwalić się rankingiem ELO! Stawce przewodzi Gabriel Karaszewski reprezentujący KSz Miedź Legnica.

puchar8-2.jpg

Szachownica pierwsza turnieju chłopców. Białymi gra Gabriel, nr 1 w tej grupie.

 Ze swoim rankingiem 1518 ma on ponad 200 punktów przewagi nad następnym zawodnikiem, Filipem Ochędzanem. Jednak rankingi nie grają, więc na pewno walka o medale będzie zacięta. Po rozegranych trzech rundach mamy 8 zawodników z kompletem punktów.

W grupie dziewcząt gra 36 zawodniczek i jedna z nich ma ranking ELO, jest to Kinga Lajdamik reprezentująca KSz Skoczek Czerwonka-Leszczyny.

puchar8-3.jpg

Kinga Lajdamik to jedyna uczestniczka turnieju z rankingiem ELO.

Goni ją sporo koleżanek z drugimi i trzecimi kategoriami, więc i tu na pewno będzie sporo emocji.  Po trzech partiach już jedynie trzy dziewczynki mają komplet punktów.

Przed nami jeszcze sześć emocjonujących rund, gdzie dzieci będą musiały nie tylko pokazać szachowe umiejętności, a także odporność na sytuacje stresowe! Na dzieci czeka sporo atrakcji po południu jak zabawy szachowe z WIM Anną Kantane i FM Kacprem Polokiem, grill z muzyką góralską i wiele innych. Mamy nadzieję, że te gry pomogą im się zrelaksować po intensywnym turnieju i nabrać sił na kolejne rundy ;)

 

Puchar Polski do lat 6,7 i 8

logo-678.png

UKS Pałac Młodzieży Katowice

ul. Kopernika 14
40-064 Katowice 
NIP: 634-258-39-24


Napisz do nas: szczyrk678@gmail.com

© 2019 UKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Search