Image
Image
Image

Aktualności

Spotkanie z psychologiem sportu

Podczas turnieju rodzice oraz trenerzy mieli okazję posłuchać prelekcji Pani psycholog Katarzyny Herok.

 

Psychologia sportu to dziedzina, w której pracuje się nad tym co dzieje się w naszych głowach i składa się na trening mentalny. Główne obszary pracy to motywacja, pewność siebie, panowanie nad stresem, koncentracja a także czerpanie z treningu i gry jak najwięcej przyjemności.

Na spotkaniu z rodzicami i trenerami został poruszony m.in. temat budowania pewności siebie zawodników, poszanowania ich potrzeb, ale także istoty dbania o swoją kondycję psychiczną i samorozwój. Stres jest zaraźliwy, dlatego aby zapewnić dzieciom komfortowe warunki sami musimy kontrolować swoje emocje i dbać o  prawidłowy odpoczynek.

Pani psycholog przedstawiła także inne metody treningu sportowego. Każdy mógł spróbować swoich sił na specjalnym urządzeniu, które ćwiczy koncentrację, refleks, kondycję, szybkość reakcji a także jest wspaniałą okazją do zwrócenia uwagi na swoje myśli i to co mówimy do siebie podczas wykonywanego zadania. Zabawa jest bardzo prosta, kiedy zapala się czerwona lampka trzeba ją jak najszybciej przycisnąć i wtedy zapala się kolejna. Celem jest zgaszenie jak największej ilości lampek w czasie 1 minuty.

Kontakt do Pani psycholog Katarzyny Herok : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DMPJ 2018 - II LIGA

logo-pmpj2018.png

UKS Pałac Młodzieży Katowice

ul. Kopernika 14
40-064 Katowice 
NIP: 634-258-39-24


Napisz do nas: szczyrk2018@gmail.com

© 2019 UKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Search